Kellele raamat ja millal raamat? Kursuse raamatutest ja muust korraldusest üldiselt

TeetaTervendamise seminaridel on tavaks anda osalejatele ka raamat kaasa. Millal antakse raamat ja mis tingimustel? Raamat antakse osalejale kahel tingimusel: esiteks, kui raamat kohalikus keeles on üldse vastava seminari jaoks välja antud ja teiseks – kui raamatut kohalikus keeles poodides ka saada on.
Kui raamatut saadaval ei ole ja see on läbi müüdud, siis raamatut osalejale ei väljatata.
Toome eraldi välja tähelepanuga, et teetaseminaride korraldajatel ei ole kohustust saata tagantjärgi raamatuid osalejatele. Kui kursuse toimumise ajal raamatut saada ei ole, siis puudub kohustus peale kursust neid saatma hakata osalejale.
Amaryllis kursuse korraldajana on ise omal vabal tahtel ise tagantjärgi raamatuid postiga saatnud, kui neid saada on olnud, kuid selleks ametlik kohustus puudub, kui raamatuid saadaval pole kursuse ajal.
On küsitud  2 aastat tagasi toimunud kursuse kohta, miks me pole tagantjärgi saatnud raamatut. Nii ammu toimunud kursuste raames me tagantjärgi raamatuid ei väljasta. Seda, mis tingimustel raamatuid väljastatakse, oleme me rääkinud igal seminaril esimesel alguspäeval sissejuhatuses. Eraldi me kirju kellelegi saatma ei hakka, kui raamatuid pole.
Paraku on nii, et oleme võtnud ühendust ka kirjastus Erseniga, kes on ametlik teetatervenduse raamatute kirjastus ning nende teavitusel, nad ei plaani ka kordustrükki lähiajal.
Seega teetatervendamise edasijõudnute kursuse raames ei ole võimalik praegu raamatut saada. 
Juhul, kui Sinul osalejana on teetatervendamise edasijõudnute raamat olemas juba ning Sul on ostutõend alles, siis võta oma raamat augustikuus toimuvaks seminariks kaasa ja saada meile ostutõend ning me arveldame raamatu hinna seminari hinnast maha.
See tasaarveldamise võimalus on taaskord nn vaba lisavalik, mis on jäetud teetatervendamise kursuse korraldajatele otsustamiseks, kuid jällegi- ka see meetod ei ole kohustus. Meie soovime kursuse osalejatele vastu tulla. Ja milleks tarbida üle, kui inimesel on raamat kodus olemas ja ta nõuete järgselt selle seotushinda meile ka tõendada saab – miks mitte siis tasaarveldada.
Kui ostutõendit ei ole, siis me tasaarveldada ei saa. THiNK instituut on loonud selle selge ja läbipaistva lisareegli selleks, et just need, kes on ise seotanud teose ja saavad ette näidata oma arve, et nemad saaksid võimaluse tasaarveldada seminari hinnast.
Millistel kursustel on võimalik Eestis raamat saada?
Hetkel järgnevatel Amaryllise kursustel:
-Teetatervendamine algajatele (baaskursus)
-Sina ja Looja kursus
-Ideaalse kehakaalu kursus.

Teeta raamatuid on teisigi, kuid iga kursuse temaatikaga käib kokku vastavasisuline raamat, kui ta saadaval on. Eesti keeles on üldiselt raamatute hulk väga piiratud.

Manifesteerimise kursusele pole üldse raamatut saada – ei inglise keeles ega ammugi mitte eesti keeles. Kõik vastav info on teetakursused.ee lehel ilusti põhjalikult leitav.
Veel oluline teave:
Need kursused, mis toimuvad online ja need osalejad, kes registreeruvad online – nendel kursustel on korraldajal kohustus anda osalejatele vaid elektrooniline e-raamat ning elektroonilised juhendmaterjalid – inglise keelsed.
Omal vabal soovil võib kursuse korraldaja ise asendada e-raamatu paberkandjal raamatuga ning online pdf-juhendmaterjalid trükimaterjalidega, kui ta seda soovib ja kui paberraamat saadaval on.
Amaryllis kursuse korraldajana on otsustanud, et Eesti piires osalejatele soovib ta saata paberkandjal raamatut, kes seda eelistavad. Samuti trükitud juhendmaterjalid.
Seda kohustust – postiga raamat ja materjalid saata, online kursuse korraldajal ei ole, kuid kursuse korraldaja mõistab, kui ebameeldiv või keeruline võib olla Osalejal arvutiekraanilt jälgida raamatut, kerida pdf materjale ning samal ajal teha samast seadmest ka kursust online-viisil kaasa.
Väljaspoole Eestit (v.a. erandkokkulepped) me ei väljasta raamatuid ega trükimaterjale online kursustele ja seda ei tee ka teised teetaseminaride korraldajad. See on liigne lisakulu postipakkide saatmisel ja lisamure saadetise õigeaegsel kohalejõudmisel.
Pane tähele, et online kursusel osalejatele on kohustus saata vaid elektroonilised juhendmaterjalid, mis on originaalsed inglise keelsed pdf-id. THiNK instituudi poolt on need loodud non-printable ehk mitteprinditavaks ning veel koopiakaitsega. TeetaTervendamine on kaubamärk ning nende materjalide looja ja autor (V.Stibal) kaitseb oma materjale ja sisu, tehnikate ülesehitust ning teavet. Seetõttu on loodud ühtsed reeglid. Kõik, mille Amaryllis kursuse raames korraldatult lisana väljastab, on käsitletav lisaboonusena kursuse korraldaja poolt.
 Rohkemate küsimustega, mis korduma kippunud, leiad vastused MKK lehelt.

Similar Posts